• Gün

  • Saat

  • Dakika

  • Saniye

DAVET YAZISI

Değerli Meslektaşımız,

31. Ulusal Uygulamalı Girişimsel Kardiyoloji Kongresi’nin Organizasyon Komitesi ve Bilimsel Danışma Kurulu adına, sizleri 26-29 Nisan 2024 tarihleri arasında Rixos Sungate Hotel, Antalya Kongre Merkezi’nde yapacağımız toplantımıza davet etmekten büyük onur duyuyoruz.

Bu yıl düzenleyeceğimiz kongremizde gerek yurt dışından gerekse yurt içinden girişimsel kardiyoloji alanında önemli çalışmaları ve uygulamaları olan bilim insanları bir araya gelecektir. Tüm dünyadan ve ülkemizden Girişimsel Kardiyoloji alanına ilgi duyan birçok önemli konuşmacı ve katılımcıları bir araya getiren kongremizin sadece bilgi paylaşımı ve tecrübe aktarımı değil; özellikle uluslararası bağlantıların kurulabileceği, genç meslektaşlarımızın ufkunu açan ve yurt dışı ziyaretlerine zemin hazırlayabilecek bir platform olmasını temenni ediyoruz.

Bu yılki kongremizde diğer toplantılardan farklı olarak Girişimsel Kardiyolojinin ana konuları; ağırlıklı olarak interaktif olgu sunumları ile tartışılacak, her oturum “Nasıl yapardım?” ve “Nasıl yaptım?” formatı ile sunulacak, böylelikle de kongremizde yüzlerce girişimsel olgu; alanında uzmanlaşmış meslektaşlarımızla derinlemesine tartışılmış olacaktır. İkinci önemli değişikliğimiz; oldukça ilgi çeken canlı yayınlarımızın formatında yaptığımız değişiklik olacaktır. Bu yılki canlı yayınlarımızda görev alacak operatörlerimize; alanında uzmanlaşmış bir mentor de (akıl hocası) kateter laboratuvarlarında eşlik edecektir. Böylelikle oturum başkanları ve panelistler ile kesintisiz interaktif iletişimin sağlanmış olacağını düşünüyoruz. Üçüncü değişikliğimiz, kongre ana dili Türkçe olsa dahi tüm uluslararası katılımlı kongrelerde olduğu gibi slayt sunumlarının İngilizce hazırlanması ve sunu sürelerine mutlak riayet edilmesi konusundaki hassasiyetimiz olacaktır. Kısa ve öz sunumların birçok meslektaşımızın görüşünün alınmasına daha fazla olanak sağlayacağını düşünüyoruz. Dördüncü değişikliğimiz, özellikle genç meslektaşlarımızın ilgi duyacağı “eğitim salonları” (Training village) projemizin bu kongrede hayata geçirilmesi olacaktır. Ağırlıklı olarak Girişimsel Kardiyoloji malzemelerinin ve yeni ürünlerin tanıtılacağı bu salonlardaki uygulamalı eğitimin konuya ilgi duyan meslektaşlarımıza katkıda bulunacağını düşünüyoruz.

Türk Kardiyoloji Derneği Girişimsel Kardiyoloji Birliği Yönetim Kurulu üyeleri olarak her birimiz, sizleri 31. Ulusal Uygulamalı Girişimsel Kardiyoloji Kongresi için Antalya’da görmeyi ümit ediyor, hepimiz için çok başarılı, eğitici ve öğretici bir kongre olmasını diliyoruz.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Teoman Kılıç
Türk Kardiyoloji Derneği
Girişimsel Kardiyoloji Birliği Başkanı
Prof. Dr. Cem Barçın
Türk Kardiyoloji Derneği
Girişimsel Kardiyoloji Birliği Başkan Yardımcısı
Prof. Dr. Muzaffer Değertekin
Türk Kardiyoloji Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
ÖNEMLİ TARİHLER